HİZMETLERİMİZ
Samsun Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı

Maliyeti yüksek ve zahmetli işlemler olan kalorifer tesisatı döşenme işlemleri sonucu beklenilen verimin sağlanamaması veya ekonomik anlamda fazla sarfiyata sebep olması kullanıcıyı hiç memnun etmeyecek sorunlardır. Bu sorunların sebebi genellikle yanlış kurulum, kalitesiz malzeme seçimi ve zaman içinde yapı kalitesine bağlı olarak ortaya çıkacak çevre kaynaklı problemler olabilir. yanlış kurulumun nasıl olacağına bakarsak tesisatın ısı iletimini gerçekleştiren önemli aracıları olan boruların döşenmesindeki planlama hataları sistemin genelinin kalitesinin düşmesine sebep olabilir. Buna göre boruların gidiş yönlerinin sağlıklı olarak belirlenmesi gerekir. Bu noktada binanın mevcut bulunduğu yön de çok önemlidir. Bunun yanında boruların hedeflere ulaşırken mümkün olduğunca az şekilde dönüş yapmaları da akışın hem hızlı hem de verimli olmasını sağlar. Bu işlemin yolu da tesisat kurulmadan önce işlemi yapacak profesyonel kişilerin detaylı bir keşif yapmalarından geçer. 

Kat Kalorifer Tesisatında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sistem olarak kalorifer kazanı ile çalışan bir ısınma aracı olan kalorifer tesisatında genellikle yakıt olarak kömür kullanılır. Bu tür kaloriferlere kömürlü kalorifer denir. Isıtma aracı olarak de eski tarz dökümlü kalorifer petekleri kullanılır. Bu sistem evlerin ve binaların en alt kısmında yer almaktadır. Çünkü ısınan suyu borular sayesinde yukarıya pompalamak görevini üstlenmektedir. Tüm bu özellikler ve çeşitli malzemelerle kalorifer sistemleri karmaşık bir hal almaktadır.

Kalorifer tesisatı döşeme işlemi son derece profesyonellik gerektiren bir iştir. Birçok malzeme ve aparat bulunan bu işlemler uğraş gerektirmektedir. Olabilecek herhangi bir kazayı önlemek için kurulumunda ve daha sonra bakım onarımında işinde ehil firmalar tercih edilmelidir.